54242-420322460LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
54242-420322460LF
Descrizione:
CONN HDR STACK
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 32
Color Black
Length - Post (Mating) 0.161" (4.089mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 78.7µin (2.00µm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.700mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.969" (24.600mm)