54242-804081000LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
54242-804081000LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN HDR 8POS 0.100" STACK SMD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.197" (5.000mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.590" (14.986mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.394" (10.000mm)