55/0314-24-0CS2641
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55/0314-24-0CS2641
Descrizione:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V BLACK
Guida per l'utente
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.004" (0.09mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Black
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.032" (0.81mm)