TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
55A0111-16-9
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 100'
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$56.886
$56.886
3
$53.447
$160.341
5
$50.635
$253.175
10
$48.44715
$484.4715
25
$45.32184
$1133.046
50
$43.1338
$2156.69
100
$40.94576
$4094.576
250
$40.63321
$10158.3025
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Cable Type | Hook-Up |
| Jacket (Insulation) Thickness | - |
| Jacket (Insulation) Material | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Wire Gauge | 16 AWG |
| Ratings | - |
| Series | MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0111 |
| Length | 100.0' (30.5m) |
| Voltage | 600V |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Conductor Strand | 19/29 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Features | - |
| Jacket Color | White |
| Package | Spool |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.068" (1.73mm) |
| Base Product Number | 55A0111 |