TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
55A0111-20-0
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 1'
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.7505
$0.7505
5
$0.6688
$3.344
10
$0.63555
$6.3555
25
$0.59698
$14.9245
50
$0.56734
$28.367
100
$0.54055
$54.055
250
$0.507908
$126.977
500
$0.481175
$240.5875
1000
$0.460389
$460.389
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Cable Type | Hook-Up |
| Jacket (Insulation) Thickness | - |
| Jacket (Insulation) Material | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Ratings | - |
| Series | MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0111 |
| Length | 1.00' (0.30m) |
| Voltage | 600V |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Conductor Strand | 19/32 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Features | - |
| Jacket Color | Black |
| Package | Spool |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.050" (1.27mm) |
| Base Product Number | 55A0111 |