55A0111-22-9
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A0111-22-9
Descrizione:
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 50'
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Discontinued at Digi-Key
Wire Gauge 22 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0111
Length 50.00' (15.24m)
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.043" (1.09mm)