55A0121-16-9/96CS2275
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A0121-16-9/96CS2275
Descrizione:
CABLE 2COND 16AWG
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage -
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.136" (3.45mm)