55A0121-18-9/96CS2275
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A0121-18-9/96CS2275
Descrizione:
CABLE 2COND 18AWG
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage -
Length -
Conductor Insulation -
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand -
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.120" (3.05mm)