55A0821-22-9/96CS2275
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A0821-22-9/96CS2275
Descrizione:
CABLE 2COND 22AWG 2000'
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series -
Shield Coverage -
Length 2000.0' (609.6m)
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.100" (2.54mm)