55A0831-14-2/5/7CS356
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A0831-14-2/5/7CS356
Descrizione:
CABLE 3COND 14AWG
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/27
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.203" (5.16mm)