55A0831-16-3/6/9
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A0831-16-3/6/9
Descrizione:
CABLE 3COND 16AWG
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.166" (4.22mm)