Casa / Multiple Conductor Cables / 55A1122-20-9/96-3CS2275
minImg
55A1122-20-9/96-3CS2275
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A1122-20-9/96-3CS2275
Descrizione:
CABLE 2COND 20AWG ORANGE SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color Orange
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.133" (3.38mm)