Casa / Multiple Conductor Cables / 55A1141-16-MSL4-9CS2275
minImg
55A1141-16-MSL4-9CS2275
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A1141-16-MSL4-9CS2275
Descrizione:
CABLE 4COND 16AWG WHITE SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation -
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand -
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.200" (5.08mm)