55A1824-26-6/9-9
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A1824-26-6/9-9
Descrizione:
CABLE 2COND 26AWG WHITE SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/38
Conductor Material Copper Alloy, Silver Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.113" (2.87mm)