55A4822-20-26/29-2
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A4822-20-26/29-2
Descrizione:
CABLE 2COND 20AWG RED
Guida per l'utente
Operating Temperature 200°C
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color Red
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.132" (3.35mm)