Casa / Multiple Conductor Cables / 55A6053-24-MST4-9CS2275
minImg
55A6053-24-MST4-9CS2275
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A6053-24-MST4-9CS2275
Descrizione:
CABLE 4COND 24AWG WHITE SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0100" (0.254mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper Alloy, Silver Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.142" (3.61mm)