55A6376-26-0-9CS2060
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A6376-26-0-9CS2060
Descrizione:
CBL 1COND STRND 26AWG 600V BLACK
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A6376
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/38
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Black
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.065" (1.65mm)