55A6543-16-6CS1999
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A6543-16-6CS1999
Descrizione:
HOOK-UP STRND 16AWG 600V BLUE
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A6543
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Blue
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.069" (1.75mm)