55A6544-18-9/90CS2063
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A6544-18-9/90CS2063
Descrizione:
CABLE 2COND 18AWG
Guida per l'utente
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Series -
Shield Coverage -
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.122" (3.10mm)