Casa / Multiple Conductor Cables / 55A7227-18-MSL4-9CS2628
minImg
55A7227-18-MSL4-9CS2628
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55A7227-18-MSL4-9CS2628
Descrizione:
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Guida per l'utente
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Series -
Shield Coverage -
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.168" (4.27mm)