55PC0111-24-96CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55PC0111-24-96CS2502
Descrizione:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V WHT/BLU
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White, Blue Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.036" (0.91mm)