Casa / Multiple Conductor Cables / 55PC0121-16-9/96CS2666
minImg
55PC0121-16-9/96CS2666
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55PC0121-16-9/96CS2666
Descrizione:
CABLE 2COND 16AWG
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series -
Shield Coverage -
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.133" (3.38mm)