Casa / Multiple Conductor Cables / 55PC0231-12-2/4/6CS2970
minImg
55PC0231-12-2/4/6CS2970
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55PC0231-12-2/4/6CS2970
Descrizione:
CABLE 3COND 12AWG
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Discontinued at Digi-Key
Wire Gauge 12 AWG
Series -
Shield Coverage -
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.226" (5.74mm)