55PC0811-18-92CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55PC0811-18-92CS2502
Descrizione:
HOOK-UP DL WALL STRND 18AWG W/R
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White, Red Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.068" (1.73mm)