55PC1111-14-9-9CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55PC1111-14-9-9CS2502
Descrizione:
CBL 1COND STRND 14AWG 600V WHITE
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/27
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.110" (2.79mm)