Casa / Multiple Conductor Cables / 55PC1131-22-0/2/4-9CS2933
minImg
55PC1131-22-0/2/4-9CS2933
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55PC1131-22-0/2/4-9CS2933
Descrizione:
CABLE 3COND 22AWG WHITE SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0075" (0.191mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.122" (3.10mm)