Casa / Multiple Conductor Cables / 55PC1132-16-0/2/5-3CS3397
minImg
55PC1132-16-0/2/5-3CS3397
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55PC1132-16-0/2/5-3CS3397
Descrizione:
CABLE 3COND 16AWG ORANGE SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color Orange
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.177" (4.50mm)