Casa / Multiple Conductor Cables / 55PC2123-12-6/9-9CS2950
minImg
55PC2123-12-6/9-9CS2950
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55PC2123-12-6/9-9CS2950
Descrizione:
CABLE 2COND 12AWG WHITE SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Nickel Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0090" (0.229mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.225" (5.72mm)