55PC2131-24-3/6/9-9
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55PC2131-24-3/6/9-9
Descrizione:
CABLE 3COND 24AWG WHITE SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.100" (2.54mm)