55PC2211-22-9-9CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55PC2211-22-9-9CS2502
Descrizione:
HOOK-UP DL STRND 22AWG WHT
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.007" (0.18mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Discontinued at Digi-Key
Wire Gauge 22 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.066" (1.68mm)