55PC6075-26-9CS3109
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55PC6075-26-9CS3109
Descrizione:
HOOK-UP STRND 26AWG 600V WHITE
Guida per l'utente
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/38
Conductor Material Copper Alloy, Silver Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.031" (0.79mm)