Casa / Multiple Conductor Cables / 55PC6302-16-6/9-9CS3337
minImg
55PC6302-16-6/9-9CS3337
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
55PC6302-16-6/9-9CS3337
Descrizione:
CABLE 2COND 16AWG WHITE SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Double Braid
Shield Material Copper, Nickel Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0075" (0.191mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.182" (4.62mm)