561R10TSQ30RE
Vishay Cera-Mite
Prodotto No:
561R10TSQ30RE
Produttore:
Vishay Cera-Mite
Descrizione:
CAP CER 30PF 1KV U2J RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.429" (10.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" Dia (7.37mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Cera-Mite 561R
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Cera-Mite
Capacitance 30 pF