Casa / Ceramic Capacitors / 561RKE501EE5R0KA23
minImg
561RKE501EE5R0KA23
Vishay Cera-Mite
Prodotto No:
561RKE501EE5R0KA23
Produttore:
Vishay Cera-Mite
Descrizione:
CAP CER 5.0PF 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Cera-Mite 561R
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Cera-Mite
Capacitance 5 pF