562MKP275KD
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
562MKP275KD
Descrizione:
CAP FILM 5600PF 10% 310VAC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.366" (9.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series MKP
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 5600 pF