563MKP275KD
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
563MKP275KD
Descrizione:
CAP FILM 0.056UF 10% 310VAC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.386" (9.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.177" W (13.00mm x 4.50mm)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.056 µF