564MABA01KGS5
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
564MABA01KGS5
Descrizione:
CAP FILM 0.56UF 10% 800VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MAB
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.56 µF