564PMB122KSP2
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
564PMB122KSP2
Descrizione:
CAP FILM 0.56UF 1.2KVDC CHAS MT
In magazzino : 2402
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Height - Seated (Max) 1.083" (27.50mm)
Tolerance ±10%
Termination Screw Terminals
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.673" L x 0.965" W (42.50mm x 24.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.7 mOhms
Ratings -
Series PMB
Voltage Rating - DC 1200V (1.2kV)
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 630V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.56 µF