564PMB202KTP0
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
564PMB202KTP0
Descrizione:
CAP FILM 0.56UF 10% 2KVDC SCREW
In magazzino : 74
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Height - Seated (Max) 1.811" (46.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination Screw Terminals
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3 mOhms
Ratings -
Series PMB
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.56 µF