Casa / Ceramic Capacitors / 564RC0GAJ602EG150J
minImg
564RC0GAJ602EG150J
Vishay Cera-Mite
Prodotto No:
564RC0GAJ602EG150J
Produttore:
Vishay Cera-Mite
Descrizione:
CAP CER 15PF 6KV NP0 RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Cera-Mite 564R
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Cera-Mite
Capacitance 15 pF