Casa / Ceramic Capacitors / 564RC0HAJ602EG5R6D
minImg
564RC0HAJ602EG5R6D
Vishay Cera-Mite
Prodotto No:
564RC0HAJ602EG5R6D
Produttore:
Vishay Cera-Mite
Descrizione:
CAP CER 5.6PF 6KV C0H RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Temperature Coefficient C0H
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Cera-Mite 564R
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Cera-Mite
Capacitance 5.6 pF