567UER4R0MEF
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
567UER4R0MEF
Descrizione:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 225 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7mOhm
Ratings -
Series UER
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.5 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 560 µF