567UER6R3MFF
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
567UER6R3MFF
Descrizione:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 240 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
Ratings -
Series UER
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.8 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 560 µF