567UVG4R0MFBJ
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
567UVG4R0MFBJ
Descrizione:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.484" (12.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 200 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm
Ratings -
Series UVG
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 4 A @ 120 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 560 µF