567UVR2R5MEW
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
567UVR2R5MEW
Descrizione:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 175 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm
Ratings -
Series UVR
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.5 A @ 120 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 560 µF