572D476X96R3S2T
Vishay Sprague
Prodotto No:
572D476X96R3S2T
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm
Series TANTAMOUNT®, 572D
Type Conformal Coated
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF