5800-182-TR-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
5800-182-TR-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 1.8MH 180MA 4.4 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 270mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 0.700" L (6.99mm x 17.78mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.4Ohm Max
Inductance 1.8 mH