5800-272-TR-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
5800-272-TR-RC
Descrizione:
FIXED IND 2.7MH 150MA 6.6 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 220mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 0.700" L (6.99mm x 17.78mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.6Ohm Max
Inductance 2.7 mH