5900-820-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
5900-820-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 82UH 2.3A 78 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" Dia x 0.900" L (11.51mm x 22.86mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Inductance 82 µH