59112-G38-08-112LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
59112-G38-08-112LF
Descrizione:
CONN HDR STACK
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.213" (5.410mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.752" (19.100mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.441" (11.200mm)
Length - Tail 0.098" (2.50mm)